Skip to content

Udostępnianie leków przeciwmalarycznych w Stanach Zjednoczonych cd

11 miesięcy ago

576 words

Tacy pacjenci mogą wypływać w dowolnym czasie i miejscu. Ekonomia opracowywania nowych leków przeciw poważnej malarii w Stanach Zjednoczonych nie ma sensu dla dużych firm farmaceutycznych, które mają doświadczenie w wykonywaniu tej pracy. Jeżeli takie firmy nie są skłonne do rozwoju dożylnego artesunatu lub dożylnej chininy z powodu realiów rynkowych, wówczas odpowiednie zachęty (takie jak te nakreślone w obecnym prawodawstwie BioShield , które mają wspierać rozwój nowych produktów przeciwdziałających terroryzmowi biologicznemu i chemicznemu) powinny być oferowane, aby skłonić ich do udziału. Ewentualnie, być może nadszedł czas, aby rozważyć utworzenie sponsorowanej przez rząd firmy, która wytwarzałaby te sieroce leki i przekazywała ich wnioski za pośrednictwem FDA.
Nikt nie chce stracić pacjenta na malarię falciparum. W 2005 roku dostępnych jest po prostu zbyt wiele sprawdzonych i obiecujących narzędzi do zapobiegania i leczenia tego starożytnego wroga. Szczęśliwie, czerwiec był miesiącem ponownego rozwiązania w kategoriach globalnego ataku. W dniu 27 czerwca 2005 r. Fundacja Billa i Melindy Gatesów, która przekazała już 150 milionów dolarów na opracowanie szczepionki przeciw malarii, ogłosiła nową rundę globalnych dotacji na opiekę zdrowotną w wysokości 437 milionów USD, z czego około 20 procent zostało przeznaczone na innowacyjne badania nad malarią . 30 czerwca prezydent George W. Bush zobowiązał się w ciągu pięciu lat ponad 1,2 miliarda dolarów na walkę z malarią w Afryce, rozszerzając dostęp do moskitier, leczonych długotrwale środkami owadobójczymi i do oprysków wewnętrznych, a także poprzez dystrybucję nowych, skutecznych schematów leczenia. głównie terapie skojarzone oparte na artemisininie – poprzez placówki publiczne i prywatne w docelowych krajach. Uruchomienie w 2006 roku z początkowymi wydatkami w wysokości 30 milionów dolarów na programy w Tanzanii, Ugandzie i Angoli, zainwestuje rząd USA w ponad 175 milionów ludzi w 15 lub więcej afrykańskich krajach.
Na tydzień przed szczytem grupy Eight w Gleneagles, w Szkocji, termin ogłoszenia w Białym Domu nie był przypadkowy. Oświadczenia opublikowane w czerwcu przez ministrów finansów G8 podkreśliły zaangażowanie w tym roku w zwalczanie chorób, które osłabiają wzrost i pogłębiają ubóstwo. Przy rocznej cenie wynoszącej 12 miliardów dolarów straty ekonomiczne dla Afryki, malaria z pewnością się kwalifikuje. Inicjatywa Busha ma na celu zainspirowanie innych krajów G8 i prywatnych fundacji do udziału w wielowymiarowej kampanii, która w ciągu pięciu lat może zmniejszyć o połowę liczbę śmiertelnych ofiar malarii wśród najbiedniejszych i najbardziej narażonych obywateli Afryki.
To wszystko bardzo dobra wiadomość, z wyjątkiem jednego ironicznego faktu. Chociaż dziesiątki milionów dolarów są teraz przeznaczone na bardzo potrzebne kombinowane terapie oparte na artemisininie na nękanych malarią mieszkańców Afryki, rząd USA wciąż nie ma planu, aby zapewnić, że potencjalnie ratujące życie, zatwierdzone przez FDA terapie (dożylny artesunat, dożylna chinina) lub artemisininy doustne) są dostępne dla swoich obywateli.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Poglądy wyrażone w tym artykule są poglądami autorów i nie odzwierciedlają oficjalnej polityki lub stanowiska Departamentu Wojskowego, Departamentu Obrony, USA rząd lub dowolne instytucje, z którymi są powiązani autorzy.
Author Affiliations
Dr Magill jest dyrektorem naukowym Instytutu Badań nad Walter Reed Army, Silver Spring, Md., A dr Panosian jest profesorem medycyny i lekarzem na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles w Medical Center.

[hasła pokrewne: do okulisty bez skierowania, nfz katowice sanatoria, badanie inr cena ]
[hasła pokrewne: do okulisty bez skierowania, przychodnia aon, nietolerancja kazeiny ]

0 thoughts on “Udostępnianie leków przeciwmalarycznych w Stanach Zjednoczonych cd”