Skip to content

Udostępnianie leków przeciwmalarycznych w Afryce cd

11 miesięcy ago

371 words

Jeżeli leki te zaczynają się od bardzo niskiej ceny, gdy wejdą do łańcucha dostaw, a ich podaż jest odpowiednia, cena dla konsumentów powinna być w przybliżeniu taka sama, jak obecna cena chlorochinonu. To jest serce rekomendacji Instytutu Medycyny Scentralizowane zamówienia od producentów będą miały pewne ważne dodatkowe zalety. Po pierwsze, ułatwi to egzekwowanie standardów jakości. Po drugie, instrument zamówień zagwarantuje zakup kwalifikujących się produktów przez kilka lat, nie czekając na zamówienia z poszczególnych krajów, stanowiąc zachętę dla producentów narkotyków i rolników uprawiających A. annua w celu wejścia na rynek. Obecnie występuje niedobór artemizyn. W tym przypadku długoterminowe zobowiązanie jest rozwiązaniem problemu krótkoterminowego. Po trzecie, proponowany mechanizm udzielania pomocy zagranicznej – jako subsydium za pośrednictwem istniejących łańcuchów dostaw leków przeciwmalarycznych – jest względnie niewymagający zdolności instytucjonalnych ze strony rządów. W wielu najbiedniejszych krajach najrzadszym zasobem nie jest finansowanie, ale raczej zdolność administracyjna do zamówień, zarządzania finansami i logistyki dostaw. Mechanizm ten omijałby potencjalne wąskie gardła.
Wygląda na to, że koncepcja Instytutu Medycyny wydaje się wymagać zarządzania typem, który działa. Ogromną potrzebą jest hart ducha ze strony wiodących organizacji wspierających rozwój; muszą odejść od standardowych procedur operacyjnych. Rekomendacja Instytutu Medycyny zyskała pewną walutę jako centralny punkt na najwyższych poziomach dyskusji na temat finansowania leczenia malarii (zaplanowano więcej spotkań), ale nie podjęto żadnych zobowiązań w celu jej przyjęcia.
Potrzeba powszechnego stosowania terapii skojarzonych opartych na artemisininie jest obecnie powszechnie akceptowana. Społeczność międzynarodowa musi uznać potrzebę finansowania i zorganizowania takiego wykorzystania za pomocą stosunkowo nieskomplikowanych kroków i stosunkowo niewielkich wydatków.
Finansowanie i ujawnianie informacji
Wywiad z Dr. Arrow można usłyszeć na www.nejm.org.
Author Affiliations
Dr Arrow jest emerytowanym profesorem ekonomii na Uniwersytecie Stanforda w Palo Alto w Kalifornii. Pani Gelband jest starszym oficerem programowym w Institute of Medicine w Waszyngtonie. Dr Jamison jest profesorem zdrowia publicznego i edukacji na Uniwersytecie w Kalifornia, Los Angeles.

[podobne: proteza częściowa osiadająca, poradnia małżeńska kraków, nietolerancja kazeiny ]
[patrz też: kamnet, nfz sanatoria lista oczekujących, badanie inr cena ]

0 thoughts on “Udostępnianie leków przeciwmalarycznych w Afryce cd”

  1. [..] Blog oznaczyl uzycie nastepujacego fragmentu prywatny ośrodek leczenia uzależnień[…]

  2. korzystnie działaja na zmiejszenie cukru, cholesterolu i wzmocnienie naczyń krwionosnych