Skip to content

Ocena Echinacea angustifolia w doświadczalnych infekcjach rinowirusów

11 miesięcy ago

541 words

Echinacea była szeroko stosowana jako ziołowy lek na przeziębienie, ale badania skuteczności dały sprzeczne wyniki, a na rynku dostępne są różne produkty z echinacei o różnych składach fitochemicznych. Oceniliśmy wpływ chemicznie zdefiniowanych ekstraktów z korzeni Echinacea angustifolia na infekcję rinowirusami. Metody
Trzy preparaty echinacei o wyraźnych profilach fitochemicznych wytworzono przez ekstrakcję z korzeni E. angustifolia za pomocą nadkrytycznego ditlenku węgla, 60% etanolu lub 20% etanolu. Łącznie 437 ochotników przydzielono losowo w celu uzyskania albo profilaktyki (rozpoczynającej się siedem dni przed prowokacją wirusami), albo leczenia (rozpoczynającego się w momencie prowokacji) albo jednym z tych preparatów, albo placebo. Wyniki analizy 399 wyników dla 399 ochotników, którzy byli prowokowani rinowirusem typu 39 i obserwowani w warunkach sekwestracji przez pięć dni.
Wyniki
Nie stwierdzono statystycznie istotnych skutków ekstraktów trzech echinacei na wskaźnik infekcji lub nasilenie objawów. Podobnie, nie było znaczącego wpływu leczenia na objętość wydzielin z nosa, na poziomy leukocytów polimorfojądrowych lub stężenia interleukiny-8 w próbkach z wymazem z nosa lub na miano wirusa ilościowego.
Wnioski
Wyniki tego badania wskazują, że ekstrakty z korzenia E. angustifolia, same lub w połączeniu, nie mają klinicznie znaczącego wpływu na zakażenie rinowirusem lub na wynikającą z niego chorobę kliniczną.
Wprowadzenie
Przeziębienie jest łagodną i samoograniczającą się chorobą najczęściej wywoływaną przez rinowirusy. Chociaż znaczenie zwykłego przeziębienia wynika przede wszystkim z jego częstotliwości i ogromnego wpływu społeczno-ekonomicznego, jest oczywiste, że powszechne przeziębienie, aw szczególności zakażenie rinowirusami, wiąże się ze znaczącymi konsekwencjami zdrowotnymi.1-8 Nie ma specyficznych leków przeciwwirusowych. leczenie infekcji rinowirusami. Być może ze względu na brak konkretnych terapii, obawy o ryzyko związane z korzyściami leczenia objawów i względnie łagodny charakter przeziębienia, istnieje duże zainteresowanie stosowaniem alternatywnych leków do leczenia tej choroby.
Korzenie Echinacea angustifolia były pierwotnie używane przez Indian północnoamerykańskich do leczenia różnych infekcji i ran. Pod koniec 1800 roku, preparaty jeżówki stały się popularne jako lek na przeziębienie. Odnotowano ponowne zainteresowanie Echinaceą w Stanach Zjednoczonych, ponieważ w 1994 r. W ustawie o suplementach diety i edukacji zdrowotnej zliberalizowano przepisy dotyczące leków ziołowych. Istnieją trzy gatunki echinacei, o różnych właściwościach fitochemicznych, które są wykorzystywane do celów leczniczych. Skład fitochemiczny preparatów jeżówki może również różnić się ze względu na różnice w części użytej rośliny, metodę zastosowaną do ekstrakcji materiału w preparacie, a nawet położenie geograficzne i porę roku, w którym roślina jest zbierana.9 Pomimo zmienność wśród preparatów jeżówki, dopiero niedawno podjęto próby standaryzacji i scharakteryzowania materiału używanego w badaniach klinicznych.
Eksperymentalny model przeziębienia powodowany przez rinowirusy jest ugruntowanym, starannie kontrolowanym modelem do badania patogenezy i leczenia przeziębienia10,11. Celem naszego badania było wykorzystanie modelu eksperymentalnego i starannie zdefiniowanych preparatów echinacei systematyczne ocenianie wpływu różnych składników Echinacei na infekcję rinowirusami i objawy przeziębienia.
Metody
Wolontariusze
Zdrowych młodych dorosłych ochotników rekrutowano do tego badania ze społeczności University of Virginia
[podobne: klinika oka, dział lecznictwa uzdrowiskowego, badania okresowe w godzinach pracy ]
[patrz też: więzadło poboczne piszczelowe, sephia suszec, radoskór ]

0 thoughts on “Ocena Echinacea angustifolia w doświadczalnych infekcjach rinowirusów”

  1. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: kurs fizjoterapii warszawa[…]

  2. [..] Oznaczono ponizsze tresci z artykulu oryginalnego: dobry psychoterapeuta warszawa[…]