Skip to content

Incidental Findings: Lekcje od moich pacjentów w sztuce medycyny

11 miesięcy ago

775 words

W swojej pierwszej książce Singular Intimacies: Becoming a Doctor w Bellevue (Boston: Beacon Press, 2003), Danielle Ofri opisuje, jak to jest być studentem medycyny w szpitalu Bellevue w Nowym Jorku. Teraz, w Incidental Findings, Ofri opowiada, jak to jest być lekarzem prowadzącym w jednej z ogólnych usług medycznych Bellevue, dużego (1200-łóżkowego) szpitala miejskiego z ponad 25 000 przyjęć i 400 000 wizyt w klinikach każdego roku. Ofri, po zakończeniu swojej rezydencji w Bellevue, bierze czas wolny na podróże i wspiera się jako lokum, gdy potrzebuje pieniędzy. W klinice na Zatoce Meksykańskiej nie wolno jej leczyć nadciśnienia u Hondurasu, ponieważ nie ma on ubezpieczenia medycznego. Powiedziała jej dyrektor medyczny placówki w nienazwanym mieście w Nowej Anglii, Jesteśmy katolickim ośrodkiem medycznym. . . . Czy masz z tym jakieś problemy. Ofri, zaintrygowany, zastanawia się, czy ją o to poprosił, ponieważ wyglądała na żydowską. W wiosce w Nowym Meksyku chce leczyć szpecący się trądzik izotretynoiną u kobiety z Navajo, która miała podwiązanie jajowodów, ale lek nie jest dostępny. ( Skąd wziął się absurdalny pogląd, że mogę być uzdrowicielem. )
Wracając na Manhattan po Wanderjahr, Ofri podejmuje wątek swojej kariery jako lekarz prowadzący w zakresie chorób wewnętrznych. Ma dziwną sensację podejmowania decyzji medycznych bez wymogu, a nawet konwencji, dyskutowania ich z kimś innym . W ambulatorium, jej pierwsze zadanie, nowy pacjent przychodzi co 20 minut: brazylijska kobieta z kalectwem reumatoidalnym artretyzm, dominikańska kobieta z bólem gardła, mężczyzna z Bangladeszu z cukrzycą, mauretańska kobieta z niekończącymi się skargami, egipska kobieta z cukrzycą, portorykański mężczyzna z nadciśnieniem, ekwadorska kobieta z bólem i bólem wszędzie, chiński mężczyzna, który się obraca z przerzutowym guzem mózgu, portorykańskim mężczyzną z rozedmą płuc, mężczyzną ze schizofrenią, mężczyzną z zapaleniem stawów, kobietą z zgagą, kobietą z nadciśnieniem tętniczym – wszystko to, plus drobną uszczypliwość urzędnika, który wykorzystuje techniczność do odmowy dostarczyć zapotrzebowanie na laboratorium. Witamy w Nowym Jorku, Dr. Ofri.
Są niezapomniane postacie. Pan McCreary, wysłany z więzienia na wyspie Riker z niewydolnością serca i ciężką neuropatią cukrzycową, jest teraz na tyle dobry, aby wrócić tam. Skulony pod prześcieradłem z bólem neuropatycznym, mówi: Nie możesz mnie wysyłać na takie uczucia . Jakiś stażysta komentuje później Ofri: Ci hiperbolowi faceci doprowadzają cię do szaleństwa; nic nigdy nie sprawia, że czują się lepiej. Jest także pan Karl – wyartykułowany, grzeczny, mający 75 lat i oburzony wszelkimi znieważeniami, jakie może zaoferować duży miejski szpital. Zostaje przyjęty po zasłabnięciu, ale jego głównym problemem jest silny ból nóg. Żaden z lekarzy nie wierzy w swoją historię, że międzynarodowy ekspert od nerwów leczy go miesięcznymi iniekcjami białkowymi, dopóki konsultant neurologii nie zdiagnozuje autoimmunologicznej neuropatii i wskazuje, że białko jest dożylną gamma-globuliną. Zdradzony, Karlin mówi Ofri, że neurolog był pierwszym facetem tutaj, który widziałem w krawacie – muszka, nie mniej i Dawałem wykłady na temat profesjonalizmu, i myślę, że twoja zjawa mogłaby wykorzystać lekcja lub dwie . Następnie jest 29-letnia Cheryl Holloway, w oddziale kardiologii z bólem w klatce piersiowej, poszukującym narkotyków, która skarży się na pielęgniarkę, której nazwisko może być Ratched – Ta suka nie da mi medycyna – i powoduje, że Ofri marzy o ucieczce w muzykę z zapamiętanego koncertu w Carnegie Hall.
14 opowiadań w Incidental Findings wyjaśnia zaangażowanie Ofri – jej moralny obowiązek – jej pacjentom Wplecione w nie nici to pokora, współczucie i szacunek dla pacjentów. Ofri przypomina nam, że medycyna naprawdę dotyczy więzi między pacjentem a lekarzem. Pisze na ostatnich stronach swojej potężnej książki,
Wiele branż zostało zautomatyzowanych, a medycyna nie jest wyjątkiem. Nie mogę odmówić zwiększonej wydajności zapewnianej przez komputerowe wyniki laboratoryjne, monitorowanie telemetryczne i bezprzewodową pocztę elektroniczną. Ale bez względu na to, jak bardzo nasze pole jest popychane, aby usprawnić i zmaksymalizować wydajność, istnieje asymptotyczny limit. W końcu medycyna zawsze będzie składała się z jednego pacjenta i jednego lekarza w jednym pokoju, łącząc się przez najbardziej podstawowy z systemów komunikacyjnych: dotyk. W erze bezdechowej innowacji jest to prawie przedpotopowa. Ale medycyna po prostu nie może być zautomatyzowana poza tym punktem.
Incidental Findings to piękna książka. Ofri ma wystarczającą wiarę w swoich pacjentów, swój zawód i samą siebie, aby powiedzieć wszystko.
Robert S. Schwartz, MD

[podobne: calcio forte, poradnia psychologiczna rzeszów, klinika oka ]
[patrz też: kamnet, nfz sanatoria lista oczekujących, badanie inr cena ]

0 thoughts on “Incidental Findings: Lekcje od moich pacjentów w sztuce medycyny”