Skip to content

Bezpieczeństwo pacjenta: Osiągnięcie nowego standardu w opieceOdpłatności: bezpieczeństwo pacjenta i reforma polityki cd

1 rok ago

406 words

W zakresie odpowiedzialności E. Haavi Morreim, profesor ludzkich wartości i etyki, zastanawia się, czy proponowane zabezpieczenia dla reporterów błędów faktycznie przyniosą wszystkie oczekiwane informacje , powołując się na ego, zakłopotanie, równy ostracyzm, utratę reputacji, . . . sceptycyzm, że ich raporty rzeczywiście doprowadzą do pożytecznych zmian lub chęć uniknięcia niedogodności związanych z wyjaśnianiem, co się stało jako dodatkowe bariery w przyznaniu się do błędów. Lekarz i etyk Edmund D. Pellegrino ostrzega nas, abyśmy rozpoznali związane z tym niebezpieczeństwa samozadowolenia i stłumienia moralnej wrażliwości ludzi w systemie, gdy przyjęte zostanie podejście bez winy lub obwinianie systemu . W rezultacie interakcja systemu zapobiegania błędom z zachowaniem poczucia indywidualnej odpowiedzialności i winy jest niezbędna. Prawnik i lekarz William M. Sage bada złożoną rolę, jaką reputacja odgrywa w zachowaniu lekarzy, konkludując że modele samoregulacji, które opierają się na profesjonalnej wzajemnej ocenie i nieformalnych sankcjach na powierzchni, analizowaniu i zapobieganiu błędom, są nieodpowiednimi substytutami publicznego nadzoru i odpowiedzialności. Etyka Nancy Berlinger wzmacnia aspekt ludzki, przypominając nam, że negatywne konsekwencje błędu medycznego Przytrafiają się pacjentom , aby systemy promujące spowiedź, pokutę i przebaczenie były ograniczone do strona błędów medycznych jest krótka, ponieważ nie zapewnia sprawiedliwości pacjentom. Na początku Komitet ds. Bezpieczeństwa Pacjentów stwierdza: Amerykanie powinni móc liczyć na otrzymywanie opieki zdrowotnej, która jest bezpieczna . W ostatnim rozdziale odpowiedzialności Morreim twierdzi, że prawdopodobnie najważniejszym elementem każdego systemu służącego do usuwania błędów byłoby: zapewnienie powszechnego dostępu do uzasadnionego poziomu opieki zdrowotnej dla wszystkich obywateli i dodatkowo zapewnia, że zróżnicowany dostęp do ubezpieczonej opieki zniekształca zarządzanie błędami i przekreśla system odszkodowań. Oświadczenie Morreima sugeruje parafrazę ze Bezpieczeństwa Pacjenta: Amerykanie powinni móc liczyć na otrzymywanie opieki zdrowotnej, a to pomoże zapewnić ich opiekę jest bezpieczna. Powinno to dodatkowo ostrzec nas, że podejdziemy do tego niedobrze, jeśli osiągniemy system dostarczania, który minimalizuje błąd, ale służy tylko części naszej populacji.
Peter P. Budetti, MD, JD
University of Oklahoma College of Public Health, Oklahoma City, OK 73104
[email protected] edu
Powołanie się na artykuł (1)
Zamknij Cytowanie artykułów
[podobne: proteza częściowa osiadająca, poradnia leczenia bolu, szpital nowy targ poradnie ]
[przypisy: więzadło poboczne piszczelowe, sephia suszec, radoskór ]

0 thoughts on “Bezpieczeństwo pacjenta: Osiągnięcie nowego standardu w opieceOdpłatności: bezpieczeństwo pacjenta i reforma polityki cd”